Boyertown Bears Wrestling

Chris Goggin

Chris Goggin

Class of 2020 (Senior)

160

2019-2020: Section DNP (AAA)

Stats for 2019-2020 Boyertown (PA) High School (Varsity) Wrestling
Click on a column heading to sort that column.

Date Wt Opponent (Team) Result 2018-2019 Post-Season
12/7/19 160 Thaddeus Mead (Dallas) L 14-6 (major) District 2-AAA: 5th
12/7/19 160 Brayden Crawford (Souderton) W 1:48 (pin) Section: DNP (AAA)
12/7/19 160 Cameron Robinson (Council Rock North) L 1:06 (pin) Section: 1st
Region SE-AAA: 1st
State AAA: 2nd
12/7/19 160 Taylor Burton (Interboro) W 1:48 (pin)  
12/7/19 160 Connor Harr (Governor Mifflin) W 0:18 (pin) Section: DNP (AAA)
12/13/19 160 Colby Christie (Burrell) W 2:45 (pin)  
12/13/19 160 Connor Quinn (Owen J. Roberts) L 0:51 (pin) Section: 1st
Region SE-AAA: 3rd
State AAA: DNP
12/13/19 160 Murat Zaynullaev (Chartiers Valley) L 13-4 (major) Section: 4th
Region SW-AAA: DNP
12/18/19 160 Brody Borkowski (Methacton) L 4:24 (pin)  
12/27/19 160 Avery Cummings (Kennard-Dale) W 4:37 (pin)  
12/27/19 160 Ian Edwards (Hempfield) L 5:37 (pin) Section: 4th
Region SC-AAA: DNP
12/27/19 160 Connor Harr (Governor Mifflin) W 4:22 (pin) Section: DNP (AAA)
12/28/19 160 Andrew Pokalsky (Neshaminy) W 2:01 (pin)  
12/28/19 160 Shawn Gardner (Palmerton) L 10-1 (major) District 11-AA: 6th
12/28/19 160 Jake Allred (Conestoga) L 3-0  
1/4/20 160 Keegan McCoy (Cumberland Valley) W 2:48 (pin) Section: DNP (AAA)
1/4/20 160 Grigol Khochiashvili (Central High) L 0:52 (pin) Section: 1st
District 12-AAA: 1st
Region NE-AAA: DNP
1/4/20 160 Ian Edwards (Hempfield) L 11-2 (major) Section: 4th
Region SC-AAA: DNP
1/4/20 160 Edwin Moya (Parkland) W 1:33 (pin)  
1/4/20 160 Colby Judd (Northampton) L 7-4  
1/8/20 160 Cole Bechtel (Owen J. Roberts) L 4:23 (pin)  
1/11/20 160 Grant Euker (Perkiomen Valley) L 6-1  
1/11/20 160 Dakota Culbreath (Norristown) W 1:32 (pin)  
1/11/20 160 Matt Delciotto (Pope John Paul II) W 11-0 (major) District 1-AA: 4th
1/15/20 160 Xavier Cushman (Spring-Ford) L 11-0 (major) Section: 5th (AAA)
1/18/20 160 Harrison Smith (Great Bridge, VA) L 3:00 (pin)  
1/18/20 160 Greyson Shaud (Southern Columbia) W 2:57 (pin)  
1/18/20 160 Matthew Kidwell (Father Judge) L 2:26 (pin) Section: 1st
District 12-AAA: 2nd
Region NE-AAA: 5th
1/22/20 160 Grant Euker (Perkiomen Valley) L 8-6 SV  
1/23/20 160 Matt Colajezzi (Council Rock South) L 3:16 (pin) Section: 1st
Region SE-AAA: 2nd
State AAA: DNP
1/25/20 160 Alberto Campos (Upper Darby) W 11-5  
1/25/20 160 Jerry Curran (Interboro) L 1:28 (pin) Section: 3rd
Region SE-AAA: DNP
1/25/20 160 Ahmir Ragsdale (Belmont Charter) W 4:46 (pin) Section: 4th
District 12-AAA: 6th
Region NE-AAA: DNP
1/25/20 160 Alberto Campos (Upper Darby) W 7-5  
1/29/20 160 Dakota Culbreath (Norristown) W 3:14 (pin)  
2/21/20 160 Landon Shivak (Pottsgrove) L 9-2  
2/22/20 160 Soren Svanson (Upper Perkiomen) L 2:40 (pin) Section: DNP (AAA)
  Copyright © 2020, Boyertown Area Wrestling Association