Boyertown Bears Wrestling

Alan Alexander

Alan Alexander

Class of 2022

170

2018-2019: Section 3rd; Region DNP (AAA)
2019-2020: Section 1st; Region 6th (AAA)
2020-2021: District 1st; Region 3rd; State 6th (AA)
2021-2022: District 2nd; Region 6th; State DNP (AA)

Stats for 2019-2020 Boyertown (PA) High School (Varsity) Wrestling
Click on a column heading to sort that column.

Date Wt Opponent (Team) Result 2018-2019 Post-Season
12/13/19 170 Stephen Ivicic (Bellefonte) W 18-5 (major)  
12/13/19 170 Lance Urbas (State College) L 5-0  
12/13/19 170 Maliki Rivera (Manheim Central) W 2:49 (pin)  
12/14/19 170 Dominic Holmes (Burrell) W 6-2 Section: 3rd
District 7-AA: DNP
12/14/19 170 Austin Boaman (Owen J. Roberts) W 5-3  
12/14/19 170 Bay Blaschak (Northern York) L 8-6 Section: 2nd
Region SC-AAA: DNP
12/14/19 170 Brian Finnerty (Thomas Jefferson) L 3-0 Section: 4th
Region SW-AAA: DNP
12/18/19 170 Roman Moser (Methacton) W 6-5 Section: 2nd
Region SE-AAA: DNP
12/27/19 170 Kole Marley (Penn Manor) W 10-3 Section: 3rd
Region SC-AAA: DNP
12/27/19 170 Jagger Gray (Trinity) W 9-5  
12/28/19 170 Gunner Spain (Neshaminy) W 4-2 Section: 2nd
Region SE-AAA: 6th
12/28/19 170 Lance Urbas (State College) L 4-2  
1/4/20 170 Gabriel Hayes (Cumberland Valley) W 7-2  
1/4/20 170 Aldo Beqiraj (Central High) W 11-3 (major) Section: 2nd
District 12-AAA: 6th
1/4/20 170 Dylan Bard (Hempfield) W 7-1 Section: 6th (AAA)
1/4/20 170 Alex Neely (Parkland) W 2:57 (pin)  
1/4/20 170 Traisach Roland (Northampton) L 7-2 District 11-AAA: DNP
1/8/20 170 Austin Boaman (Owen J. Roberts) L 3-2  
1/11/20 170 Tommy Flud (Upper Perkiomen) W 1:22 (pin)  
1/11/20 170 Austin Boaman (Owen J. Roberts) L 9-7 SV  
1/11/20 170 Anthony Stevenson (Phoenixville) W 9-5 Section: 6th (AAA)
1/22/20 170 Nate Gey (Perkiomen Valley) W 3:13 (pin)  
1/23/20 170 Aaron Schurman (Council Rock South) W 9-4  
1/25/20 170 Brenden Spicer (Father Judge) L 3:16 (pin) Section: 1st
District 12-AAA: 2nd
Region NE-AAA: 6th
1/25/20 170 Nick Siekierski (Sun Valley) W 11-3 (major)  
1/25/20 170 Isiah Fusaro (Interboro) W 13-2 (major)  
1/29/20 170 Kyle Duong (Norristown) W 16-1 5:33 (TF) Section: DNP (AAA)
2/21/20 170 Nate Gey (Perkiomen Valley) W 8-5  
2/22/20 170 Anthony Stevenson (Phoenixville) W 12-4 (major) Section: 6th (AAA)
2/22/20 170 Austin Boaman (Owen J. Roberts) W 5-3  
2/28/20 170 Robert Glemser (Abington) W 8-5  
2/28/20 170 Dillon Conlon (Garnet Valley) W 10-3 Section: 6th (AAA)
2/29/20 170 Gunner Spain (Neshaminy) L 7-5 Section: 2nd
Region SE-AAA: 6th
2/29/20 170 Austin Boaman (Owen J. Roberts) L 8-3 TB  
2/29/20 170 Shane McAdams (Haverford High) L 7-4 Section: 2nd
Region SE-AAA: DNP
  Copyright © 2022, Boyertown Area Wrestling Association